Flying Angel Heart

5.26.2014

Ne pranga tre doganierë dhe një tregtar

 

 

Policia arrestoi në Kukës mbrëmjen e djeshme tre doganierë dhe një tregtar mallrash për kontrabandë. Arrestimi i tyre u bë rreth orës 22:45. Në pranga janë vënë doganierët: Mal Shahi, Xhevit Veseli dhe Izmir Cengu, të tre 45-vjeçarë.

Gjithashtu, policia arrestoi edhe tregtarin e mallrave, Nadir Shahun, 37 vjeç. Të katërt këta persona akuzohen për veprën penale të kontrabandës së mallrave.

Në momentin e arrestimit, doganierët Mal Shahi dhe Xhevit Veseli gjendeshin në krye të detyrës, ndërsa Izmir Cenku ndodhej aty, jashtë orarit të punës.

Policia tha se, katër personat u arrestuan në kushtet e flagrancës, ndërsa materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Kukësit për hetime të mëtejshme

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment