Flying Angel Heart

5.30.2013

barsaleta te bukura

Nje here nje bjonde diku nga nje vend i Europes fiton nje llotari per te shkuar ne New York.
Bjondja kishte nje bilete economy class. Por kur hyn ajo pa qe karriget ne zonen e mbyllur me perde ishin me te medha dhe me te rehatshme se ate te economy class dhe vendos qe te ulet ne nje nga te parat. Duke pare nje gje te tille disa nga stjuardesat me rradhe u perpoqen qe ta largonin bjonden nga ku ishte ulur per ne vendin e saj. Por bjondja nuk pranonte qe nuk pranonte duke thene qe 'Une kam fituar llotarine dhe do te shkoj ne New York'. Me ne fund nje nga stjuardesat shkon ne kabinen e piloteve dhe shpjegon se si e kishte hallin. Njeri nga kapitenet e pyet se si eshte zonja. Me te degjuar qe ishte bjonde i thote:
-Degjo me lini mua te flas me te pasi gruaja ime eshte bjonde dhe une di se se te merrem vesh me te.
Ai shkon atje pershperit dicka ne veshin e bjondes dhe bjondja menjehere shkon ne vendin e saj. Te habitur te gjithe stjuardesat e pyesin se si kapiteni arriti ta bindte bjonden. Ai pergjigj:
-Shume thjesht: 'Kjo pjese e avionit nuk shkon ne New York'.

 

Nje bjonde po ngiste nje porsh ne autostrade dhe papritur D*cka nuk shkonte dhe makina u fik.Ajo hapi krahun dhe hapi "kofanon"
Pas nja pese minutash po kalonte nje bjonde tjeter po me porsh, shikon shoqen e saj, ndalon makinen dhe e pyet
-Cfare ka zemra?
-Me duket se me paska rene motorri se ketu qenka bosh nuk paska gje.

 

Ora e gjeografise ne nje klase vetem me bjonde.
Mesuesja tregon nje shenje ne harte
-Mund te me thoje ndonjera si quhet ky vend?
Qetesi ne klase
-Hajdeni vajza se do ju ndihmoj, eshte vend shuuume i madh i azise,ka shuume banore.
Qetesi serisht!
E nxehur mesuesja thote:
-Eshte Kina dreqi e mori!
Perpiqet te qetesohet dhe tregon nje shenje tjeter.
Tregon Ameriken ne harte.
-Po ky vend cili eshte?
Dhe ndodh nje mrekulli. Popi ngre doren lart.
-Bravo Popi! Na thuaj cili vend eshte?
-Amerika, thote Popi
-Bravo Popi e gjete!
Mund te me thote ndonjera kush e zbuloi Ameriken?
Dhe e tere klasa pergjigjet me entuziazem:  poooo

 

Nje bjonde shkon ne dyqan dhe pyet shitesin:
-Me fal sa kushton ky televizori?
Shitesi pergjigjet:
-Nuk shesim per bjondet!
Te nesermen ndryshon ngjyren e flokeve dhe kthehet perseri ne dyqan dhe pyet perseri:
-Me fal sa kushton ky televizori?
Dhe shitesi perseri:
-Nuk shesim per bjondet!
-Me fal, po nga e di qe jam bjonde?!
-Sepse ky nuk eshte televizor por furre me mikrovale!

 

Dy bjonde u bene gati te veshura te ngjeshura per te vajtur ne club!
Dalin pershjashta edhe ndalojne nje taxi.
Kur futen brenda, i pyet shoferi:
-Ku do vemi vajza?
Kto te habitura shikojne njera tjetren edhe thone:
-C'fare, do vij edhe ky me ne?


Nje bjonde po ngiste nje porsh ne autostrade dhe papritur D*cka nuk shkonte dhe makina u fik.Ajo hapi krahun dhe hapi "kofanon"
Pas nja pese minutash po kalonte nje bjonde tjeter po me porsh, shikon shoqen e saj, ndalon makinen dhe e pyet
-Cfare ka zemra?
-Me duket se me paska rene motorri se ketu qenka bosh nuk paska gje.
-Uaaa sa keq, po prit te shoh nje here se me duket se kam nje motorr rezerve ne bagazh.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment