Flying Angel Heart

7.01.2013

Itali, mbyten në lumë dy shqiptare, 10 e 11 vjeçare

 

 

Helikopteri qe beri kerkime nga ajri

ITALI- Dy vajza te vogla shqiptare kane humbur jeten, te mbytura ne lumin Po, ne Breme Lomellina, në Pavia te Italise.

Sipas mediave italiane, qe transmetojne lajmin, vajzat jane te moshes  10 dhe 11 vjeç, kushërira mes tyre. 
Ngjarja ka ndodhur nderkohe qe ato kane qene me familjet buze lumit per te kaluar fundjaven.
Te voglat kane qene duke u lare kur i ka rremyer rrjedha e lumit dhe nuk kane mundur dot te dalin ne breg. 
Pas shume kerkimesh, te polombareve dhe nje helikopteri qe u aktivizua per gjetjen e vajzave u gjet vetem trupi i 10 vjecares, nderkohe qe vijojne kerkimet per tjetren. 

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment