Flying Angel Heart

6.14.2014

Botërori 2014, Meksika mund Kamerunin

 

 


meksike kameronKa përfunduar takimi i dytë i vlefshëm për grupin A në Kupën e Botës mes Meksikës dhe Kamerunit, të zhvilluar në stadiumin e qytetit brazilian Natal.

1 me 0 për meksikanët ishte verdikti i fushës, ndërsa takimi u karakterizua nga golat e anulluar në pjesën e parë dhe shiu i dendur gjatë gjithë ndeshjes.

Goli i fitores për meksikanët u shënua në minutën e ’61-të nga Peralta.

Më herët, gjyqtarët anulluan 2 gola të Meksikës, megjithëse vendimet e tyre do të ngjallin mjaft polemika. Ndërsa goli i anulluar i Kamerunit ishte në përputhje me rregulloren.

Në përgjithësi, meksikanët e dominuan takimin duke organizuar edhe më shumë raste për shënim. Ndërsa ekipi afrikan mendoi më shumë për të mbrojtur dhe ylli i tyre Eto’o u shfaq vetëm një herë i rrezikshëm.

Me këtë rezultat, grupin e kryeson Brazili vendas me Meksikën me nga 3 pikë, por vendasit udhëheqin për shkak të golavarazhit.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment