Flying Angel Heart

6.19.2014

cmendet berisha ne parlament ! Reagon Ajola Xoxa

Berisha e trash gjuhën, quan kurvë bashkëshorten e Veliajt. Meta e përjashton 10 ditë nga Kuvendi
Përpos akuzave ndaj deputetëve të mazhorancës si të lidhur me krimin apo trafikun e drogës, ish-kryeministri Sali Berisha gjatë deklaratave të sotme në kuvend ka degjeneruar në fjalorin përdorur duke lëshuar fyerje personale ndaj bashkëshortes së ministrit të mirëqenies sociale, Erion Veliaj. Berisha ka përdorur fjalët kurvë dhe prostitutë në drejtim të bashkëshortes së Veliajt, Ajola Xoxe, duke iu referuar siç u shpreh, fjalëve që kryeministri Rama i ka drejtuar asaj.
Kryeparlamentari Meta ndërpreu menjëherë seancës pas fyerjeve të Berishës dhe pasi mblodhi Byronë Parlamentare mori vendimin e pezullimit të Berishës për 10 ditë nga veprimtaritë e Kuvendit.
“Duke u nisur nga fyerjet e papranueshme, me kërkesën e krerëve të grupit parlamentar të PS-së dhe LSI-së, mblodhëm Byronë e Kuvendit dhe vendosëm pezullimin 10-ditor nga punimet e Kuvendit të deputetit Sali Berisha”, tha Zoti Meta.

Vetë Berisha theksoi për mediat se gjithçka që ka thënë, ishte e vërtetë: “Thashë të vërteta që digjnin. Këta nuk preken nga ato që thotë kreu i tyre, por preken nga ato që them unë”.
Reagon Ajola Xoxa: Neveri e papërshkueshme për deklaratat e Berishës, ka moshën e gjyshit tim
Ajola Xoxa, bashkëshortja e ministrit Erion Veliaj ka reaguar ndaj deklarates se deputetit te PD Sali Berisha gjate seances se sotme te Kuvendit, duke u shprehur se ndjen neveri ndaj fjaleve te përdorura nga nje njeri publik qe ka moshen e gjyshit te saj ndersa ka mohuar ne menyre kategorike qe kryeministri Rama ta kete ofenduar.
“Me ka kapur nje neveri e papershkrueshme per nivelin e shpifjes qe mund te arrije Berisha! Meqe isha ne ate darke, dua te deklaroj publikisht se kurre, kurre ne jete Kryeministri Rama nuk ka perdorur ndonje fjale fyese ndaj meje, as edhe nje here! Perkundrazi, kam patur vecse respekt prej tij. Sa turp qe nje burre ne moshen e tim gjyshi genjen dhe shpif kaq pa cipe! TURP!”, - shkruan Ajola Xoxe në rrjetin social, Facebook.
19 qershor 2014

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment