Flying Angel Heart

6.14.2014

Brazili fiton ndaj Kroacisë

 

 


NeymarBrazili ka mundur 3 – 1 Kroacinë në takimin e parë të Botërorit 2014. Ekipi vendas përballë mijëra spektatorëve të parnishëm në stadiumin “Sao Paulos” është gjendur në dizavantazh në minutën e 11’. Marselo ka shkaktuar një autogol.

Përpjekjet e brazilianëve janë konkretizuar në minutën e 29’ me golin e Nejmar që ka bërë që të gjithë të shpërthejnë në festë. Sulmuesi i Barcelonës një tjetër gol në pjesën e dytë i realizuar me 11-metërshin e akorduar gabimisht nga arbitri Nishimura. Fitoren e ka vulosur goli i Oskar në minutat shtesë.

Brazili është përballur me një kundërshtar të fortë që zhvilloi një lojë për tu vlerësuar, por ka marrë kreun e renditjes në Grupi A. Sot do të luhet ndeshja e këtij grupi mes Meksikës dhe Kamerunit, por edhe sfida tepër tërheqëse e Grupit B, Spanjë – Hollandë.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment