Flying Angel Heart

3.06.2014

Aksidentohet mikrobusi me arsimtarë dy te vdekur

 

 


mikrobusi aksidentohetNjë mikrobus me arsimtarë që ishte nisur nga Tirana drejt Strugës për të festuar 8 Marsin u aksidentua gjatë paradites në aksin Përrenjas- Qafë Thanë.  Në këtë aksident tragjik kanë humbur jetën 2 prej pasagjerëve, ndërsa flitet për 16 persona të plagosur.

Viktimat e këtij aksidenti tragjik janë Klaudia Nushi  25-vjeç dhe Atile Toska 65-vjeç. Trupat e tyre ndodhen aktualisht në spitalin e Përrenjasit, ku pritet të bëhet edhe eksertiza mjekoligjore.

Nga të dhënat e fundit mësohet  se 8 nga pasagjerët e plagosur janë transportuar në spitalin e Librazhdit, ndërsa katër prej tyre janë nisur drejt Tiranës për të marrë një mjekim më të specializuar.

Shkaqet e këtij aksidenti janë ende të paqarta, por nga hetimet paraprake rezulton se shoferi ka humbur kontrollin e automjetit dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me një shtyllë elektrike.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment