Flying Angel Heart

3.09.2014

Gjirokastër, sekuestrohet arsenal armësh dhe municionesh, 3 në pranga

 

 


fishekePolicia e Gjirokastrës ka sekuestruar sot një arsenal armësh dhe municionesh si dhe i ka vënë prangat tre shteasve.

Operacioni i koduar “Subashi” bëri të mundur që policia në bashkëpunim me dy grupe të FNSH-së  të prangosin shtetasit Oltjan dhe Ylber Imaj dhe Taulant Dauti, të cilët kishin fshehur në makinën e tyre 3 armë,  18 predha granatë-hedhëse si dhe 1500 fishekë kallashnikovi.

Burime të policisë bëjnë me dije se  i është dashur 2 orë ndjekje deri në prangosjen e tre shteasve pasi ata janë përpjekur  t’i shmangen policisë.

Nërkohë që, po punohet  për zbardhjen e prejardhjes dhe destinacionit të këtyre armëve dhe municioneve.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment