Flying Angel Heart

3.09.2014

Supë birre

 

 


supe_birrePërbërësit për 4 persona:

6 feta bukë të zezë të ndenjura

60 cl birrë bjonde

30 g sheqer

lëkurën e një limoni

2 të kuqe veze

100 ml pana

kripë dhe piper

Përgatitja:

Ziejmë për 5 minuta në 300 ml ujë bukën e ndenjur. E kullojmë në një sitë dhe më pas e vendosim në një enë ku hedhim birrën, sheqerin si dhe lëkurën e limonit të grirë hollë. E vendosim në zjarr dhe e lemë të ziejë derisa të vlojë.

Në një enë rrahim të kuqet e vezëve sëbashku me panën, kripën dhe piperin.

Pasi supa të ketë zier shtojmë lart vezën me panën dhe e shërbejmë të nxehtë.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment