Flying Angel Heart

3.05.2014

Arratisur nga burgu i Trikallasë ,arrestohet i shumëkërkuari Fatos Sylaj.

 

 

fatos syloPolicia e Shtetit ka vene ne pranga nje te shumekerkuar nga drejtësia e shtetit grek i cili disa muaj me pare ishte arratisur nga burgu i Trikallase se bashku me disa shqiptare te tjerë te denuar per vepra te ndryshme.

Fatos Sylaj, i cilësuar në Greqi si person që paraqet rrezikshmëri të lartë, eshte arrestuar diten e sotme. Ai ishte arratisur nga burgu grek me 22 mars 2013 se bashku me 7 shqiptare te tjere. Sipas  autoriteteve greke, Fatos Sylaj ishte bashkepunetor i Marian Kolës, i cili u vra nga policia greke në përpjekje për të kaluar kufirin pas arratisjes nga burgu dhe akuzohet per dhjetera plaçkitje te armatosura ne zona te ndryshme te Greqise.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment