Flying Angel Heart

3.09.2014

Besart Berisha i jep skuadrës fitoren

 

 


besart berishaBesart Berisha po ndihmon ekipin e Brisbane Roar të fitojë një tjetër titull kampion në Australi. Ish-sulmuesi i Kombëtares ka shënuar 2 gola në fitoren 2 – 1 ndaj Adelaide United në takimin e vlefshëm për javën e 22 të kampionatit.

Brisbane Roar është në krye të A-League në kuotën e 44 pikë, 10 më shumë se ndjekësi më i afërt Western Sydney Wanderers. Besart Berisha deri më tani ka shënuar 10 gola në kampionat dhe është i dyti në renditjen e golashënuesve.

Ai ka fituar Këpucën e Artë në sezonin 2011-2012 kur edhe u shpall kampion me Brisbane Roar. Besart Berisha sezonin e ardhshëm do të luajë për Melbourne Victory, ekip me të cilin ka firmosur një kontratë 2- vjeçare.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment