Flying Angel Heart

6.07.2013

Ja gjimnastja bukuroshe që ndau Putin nga bashkëshortja!

 

Lajmi për ndarjen e Vladimir Putinit nuk është se surprizoi njëri pasi prej kohësh qarkullonin thashetheme se aidhe bashkëshortja e tij Ludmilla nuk jetonin më bashkë. Për vite me radhë Alina-Kabaeva-vladimir-putinPutini ishte detyruar të përgënjeshtronte zërat për aferat e dashurisë,  ndërsa me gruan rralë shihej në public. Ndërsa gjithmonë e më tepër lakohej emri i gjimnastes së re Alina Kabajeva.

Kjo sportiste  tashmë është 30 vjeçe dhe është njëra nga gjimnastet më të suksesshme ruse me dy medalje të arta olimpike dhe me 14 tituj të kampiones botërore. Në vitin 2007 u tërhoq nga sporti, ajo u anëtarësua në partinë e Putinit Rusia Unike. Gazeta ruse “Moskovski korespondent” që në vitin 2008 kishte shkruar se ajo do të mund të martohej me Putinin dhe kjo ishte përgënjeshtruar me hidhërim në konferencën e shtypit të Putinit me Silvio Berlusconin.

alina

alina1alina2alina5Alina-6kinopoisk.rualina3

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment