Flying Angel Heart

6.13.2013

Markizio kërcënon Juventusin: Mund të largohem!

 

 

 

Klaudio Markizio i ka idetë e qarta: nëse Juventusi nuk e cilëson atë një lojtar të rëndësishëm, atëherë do të fillojë të kërkojë një sistemim të ri, në një periudhë ku ofertat nuk i mungojnë. Mesfushori i Juventusit ka lëshuar këtë deklaratë bombë nga Brazili, ku është i grumbulluar me përfaqësuesen italiane për pjesëmarrjen në Kupën e Konfederatave.

“Kur të më jepet mundësia të flas me Juventusin, do të shoh nëse për ta Klaudio Markizio është ende një lojtar i rëndësishëm, ashtu siç ka qenë deri tani. Nëse nuk do të jetë kështu, atëherë do të jetë normale që të shoh rreth e rrotull”, ishte paralajmërimi i futbollistit.

“Gjërat bëhen bashkërisht dhe nëse Juve më sheh si lojtar të rëndësishëm, është e kotë të vazhdojmë këtë bisedë. Për është normale që të ndjesh pak krenari kur dëgjon se mbërrijnë oferta të shifrave të larta nga Monako apo Mançesteri, edhe pse realisht askush nuk më ka telefonuar”, shpjegoi ai.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment