Flying Angel Heart

6.16.2013

Thuaj lamtumirë celulitit në kushte shtëpie…

 

 

Celuliti eshte armiku me i keq i çdo gruaje dhe lufta ndaj tij eshte shume e veshtire.

Ketu do te gjeni nje pije te bere vete qe lufton celulitin.
Pija qe ne propozojme eshte e varfer ne kalori dhe mund te kete efekte pozitive ne te gjithe trupin, por sidomos tek linjat e trupit. Ajo gjithashtu zvogelon ndjenjen e urise, duke bere qe ju te konsumoni me pak. Ajo permban vitamina, minerale dhe antioksidante, dhe eshte plotesisht natyrale.
Ja se cilet jane perberesit e nevojshem per te krijuar kete pije mrekulli:
- nje kastravec
- nje limon
- 2 luge xhenxhefil
- 10 gjethe mente
- 500 ml uje natyral
Pergatitja:
Pritini limonin dhe kastravecet ne feta. Vendosini ne nje kavanoz me uje, gjithashtu shtoni xinxerfillin dhe gjethet e mentes. Me pas enen vendoseni ne frigorifer dhe lereni per nje nate. Kjo pije do te zvogeloje celulitin me 50% ne 30 dite.

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment