Flying Angel Heart

6.04.2013

Akuzohet për vrasje, ekstradohet nga Italia 26- vjeçari

Një 26- vjeçar nga Elbasani është ekstraduar ditën e sotme nga Milano pasi akuzohet për vrasje. Sipas Interpoli Tiranë, shtetasi Gentian Lleshanaku është ekstraduar sot rreth orës 17:00 si pasojë e bashkëpunimit me Interpol Roma/Itali.

Ky shtetas ishte shpallur person në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, me një vendim të vitit 2012, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg“ për kryerjen e veprës penale të “Vrasjes me paramendim“.

26- vjeçari në shkurt të 2012-ës në lokalin e fshatit Bujqëz te Komunes Shirgjan, rrethi Elbasan, në bashkëpunim me shtetasit  Azmir Lleshanaku dhe Gentian Lleshanaku kanë vrarë me armë zjarri shtetasin Donald Lamçja, per motive të dobeta

ndahe me miqët

0 σχόλια:

Post a Comment